top of page

אופיר ראול גרייצר הוא במאי, תסריטאי ועורך (״האופה מברלין״, ״אמריקה״), זוכה 16 פרסים בינלאומיים. כיהן כשופט בתחרות הראשית לפיצ׳רים בפסטיבל המבורג, כלקטור ראשי בפרס NDR של האקדמיה הגרמנית לקולנוע, וכמנטור האמנותי הראשי בקרן הקולנוע של הנגב. הוזמן להיות מרצה אורח באטלייה של האקדמיה לקולנוע של באדן-וורטנברג, אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק ואוניברסיטת ווסלין בקונקטיקט. 

אני מציע שירותי ייעוץ והכוונה אינדיבדואלים ליוצרים שנמצאים בתהליכי פיתוח, כתיבה, הכנה או עריכה של יצירה אודיו-ויזואלית (קצר, פי׳צר או סדרה) - יעוץ תסריט, יעוץ עריכת תמונה או יעוץ אישי כללי, באופן פרטני או כליווי לאורך זמן. 

יעוץ תסריט

רעיון ראשוני, סינופסיס, טריטמנט או דראפט מספר מי-יודע-מה - אני מציע ייעוץ כנה וחסר פשרות לגבי היצירה שלך והפוטנציאל שלה, תוך טיפים וכלים פרקטיים שיעזרו למצוא פיתרונות עלילתיים לכל אתגר ייחודי לך. היעוץ שלי מתייחס לכל האלמנטים של הכתיבה כולל מבנה, דמויות, בניית העולם, נקודת המבט האישית, ועוד. 
 

הדגש שלי הוא להתייחס קודם כל אל היצירה שלך כדי להבין את הסיפור שאת.ה רוצה לספר, הסיפור שהוא הכי נכון לך ולאמת שלך. זאת מתוך כוונה לעזור לך להעביר את הרגשות, התחושות והאמירה שלך כיוצר.ת אל תוך היצירה שלך. אני לא אנסה לכפות עלייך לספר סיפור אחר, אך הייעוץ שלי יכול להוציא אותך מאיזור הנוחות, לאתגר ולהפתיע - לעיתים זה בדיוק מה שצריך לקרות כדי לקחת את היצירה שלך לשלב הבא.
 

הגישה שלי נובעת מתוך ניסיוני ותפיסתי כיוצר.  אני לא מתיימר להיות ״מומחה״ על סמך נסיוני. אני רואה את הדברים מתוך נקודת מבט יצירתית ומעשית ולכן אוכל להתייחס אל אלמנטים חיצוניים לתסריט כמו החלטות בימוי, עבודה עם מגבלות תקציביות, פוטניצל סיפורי ועוד. לתפיסתי, אין שיטה אחת נכונה לעבוד, ולכן אני לא מוכר ״שיטת מצליח״. לעיתים דווקא שבירת של חוקים והמסורות מביאה למקום יותר מעניין, נכון ומרגש. הכל תלוי בך. 

ייעוץ עריכה

אם הסרט הערוך שלך ״תקוע״ ומשהו לא עובד, לא להתייאש! אין דבר יותר מפתיע מהפער בין מה שנמצא בחדר העריכה בשלבים מסויימים למה שמופיע על המסך בסוף התהליך. אני יכול לעזור לך להגיע לשם. ההתייחסות שלי תהיה בעיקר בהיבט הסיפורי והרגשי, עם דגש על מבנה וסגנון, ומתייחס גם לאלמנטים נוספים כגון עיצוב פסקול, שימוש במוסיקה ואפילו עיצוב גרפי. הייעוץ כולל צפייה וניתוח ושיחה של שעה. לאחר השיחה תועבר רשימת הצעות קונקרטיות לשינויים נקודתיים בעריכה, באם יש רצון בכך. אני מציע את השירות הזה לסרטים בכל שלב עריכה, בכל ז׳אנר או סוגה, עלילתי ו.או דוקומנטרי.

פגישת יעוץ והכוונה כללית

יש לך רעיון ואת.ה לא יודע.ת איך להתחיל? התחלת משהו ואת.ה כל הזמן תקוע.ה? מתלבט.ת בין מספר פרוייקטים? בפגישה נוכל לדבר על כל מה שעל ליבך. זו פגישת אימון לכל דבר, אבל מכוונת מטרה ועניינית.

איך זה עובד?

 

לקבלת ייעוץ יש לשלוח מייל עם תיאור קצר של הפרוייקט, מצבו, וזמינות בשבועות הקרובים. בהתאם לפניות נתאם פגישה.

לאחר תיאום הפגישה ניתן להעביר לי את החומרים הרלוונטיים. 

תנאים כלליים:

  • התשלום יתבצע בכפוף לחשבונית באמצעות העברה בנקאית לגרמניה או פייפאל, לפני המפגש או מקסימום שבועיים לאחריו.

  • אם אני חש שאני לא אוכל לתת לך את הייעוץ המתאים, אגיד זאת מראש ולא אגבה תשלום. אני שומר את הזכות לסרב לתת את שירותי בכלל סיבות ששמורות עימי. 

  • אני לא מציע שירותי הכנה להגשה לקרנות, כי גם תסריט מצויין לא מהווה הבטחה למימון. כן אוכל לסייע בלהנחות בכיוון.

  • כל העצות והרעיונות שאני יכול לתת מבוססים על טעמי האישי בלבד ואינם מהווים אמת מוחלטת. אין כזאת.

מתלבטים.ות? שוקלים.ות? צרו קשר.

תעריפים (ביורו):

ייעוץ תסריטאי:

סינופסיס או טריטמנט עד 5 עמודים - 180 יורו

סינופסיס או טריטמנט 6-10 עמודים - 580 יורו

סינופסיס או טריטמנט 10-20 עמודים - 750 יורו

תסריט לפיצ׳ר - 500 יורו

קונספט או בייבל לסדרה עד 10 עמודים - 500 יורו

קונספט או בייבל לסדרה עד 20 עמודים - 1950 יורו

תסריט לסרט קצר - 150 יורו

* ליווי שלם של תסריט משלב הרעיון הראשוני לדראפט ראשון - צור.י קשר. 

* התעריף כולל פגישה של עד שעה וחצי שמתבצעת לאחר קריאת החומרים הרלוונטיים.

 

ייעוץ עריכה:

סרט קצר  עד 15 דקות - 150 יורו

פיצ׳ר עלילתי או דוקומנטרי -850 יורו

* התעריף כולל פגישה של עד שעה וחצי שמתבצעת לאחר קריאת החומרים הרלוונטיים.


שיחת ייעוץ כללית (שעה-שעה וחצי): 150 יורו

לכל בקשה אחרת, מיוחדת, ספציפית ושונה - צרו קשר!

bottom of page