top of page

אופיר ראול גרייצר הוא במאי, תסריטאי ועורך (״האופה מברלין״, ״אמריקה״), זוכה 16 פרסים בינלאומיים. כיהן כשופט בתחרות הראשית לפיצ׳רים בפסטיבל המבורג, כלקטור ראשי בפרס NDR של האקדמיה הגרמנית לקולנוע, וכמנטור האמנותי הראשי בקרן הקולנוע של הנגב. הוזמן להיות מרצה אורח באטלייה של האקדמיה לקולנוע של באדן-וורטנברג, אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק ואוניברסיטת ווסלין בקונקטיקט. 

אני מציע שירותי ייעוץ והכוונה אינדיבדואלים ליוצרים שנמצאים בתהליכי פיתוח, כתיבה, הכנה או עריכה של יצירה אודיו-ויזואלית (קצר, פי׳צר או סדרה) - יעוץ תסריט, יעוץ עריכת תמונה או יעוץ אישי כללי, באופן פרטני או כליווי לאורך זמן. 

יעוץ תסריט

אני מציע ניתוח, ליווי או יעוץ לכל שלב בכתיבה. בין אם זה רעיון ראשוני, סינופסיס, טריטמנט או דראפט מספר מי-יודע-מה, אני מציע ייעוץ כנה וחסר פשרות לגבי היצירה שלך והפוטנציאל שלה, תוך טיפים וכלים פרקטיים שיעזרו למצוא פיתרונות עלילתיים לכל אתגר ייחודי לך. היעוץ שלי מתייחס לכל האלמנטים של הכתיבה כולל מבנה, דמויות, בניית העולם, נקודת המבט האישית, ועוד. 
 

הדגש שלי הוא להתייחס קודם כל אל היצירה שלך כדי להבין את הסיפור שאת.ה רוצה לספר, הסיפור שהוא הכי נכון לך ולאמת שלך. זאת מתוך כוונה לעזור לך להעביר את הרגשות, התחושות והאמירה שלך כיוצר.ת אל תוך היצירה שלך. אני לא אנסה לכפות עלייך לספר סיפור אחר, אך הייעוץ שלי יכול להוציא אותך מאיזור הנוחות, לאתגר ולהפתיע - לעיתים זה בדיוק מה שצריך לקרות כדי לקחת את היצירה שלך לשלב הבא.
 

הגישה שלי נובעת מתוך ניסיוני ותפיסתי כיוצר. למרות ששירתי כלקטור ושופט במגוון מסגרות, אני לא מתיימר להיות ״מומחה״ על סמך נסיוני. אני רואה את הדברים מתוך נקודת מבט יצירתית ומעשית ולכן אוכל להתייחס אל אלמנטים חיצוניים לתסריט כמו החלטות בימוי, עבודה עם מגבלות תקציביות, פוטניצל סיפורי ועוד. לתפיסתי, אין שיטה אחת נכונה לעבוד, ולכן אני לא מוכר ״שיטת מצליח״. לעיתים דווקא שבירת של חוקים והמסורות מביאה למקום יותר מעניין, נכון ומרגש. הכל תלוי בך. 

ייעוץ עריכה

אם הסרט הערוך שלך ״תקוע״ ומשהו לא עובד, לא להתייאש! אין דבר יותר מפתיע מהפער בין מה שנמצא בחדר העריכה בשלבים מסויימים למה שמופיע על המסך בסוף התהליך. אני יכול לעזור לך להגיע לשם. ההתייחסות שלי תהיה בעיקר בהיבט הסיפורי והרגשי, עם דגש על מבנה וסגנון. אך חלק מהניתוח שלי תמיד נוגע גם בהיבט היצירתי-טכני ומתייחס לאלמנטים נוספים כגון עיצוב פסקול, שימוש במוסיקה ואפילו עיצוב גרפי. לאחר השיחה תועבר רשימת הצעות קונקרטיות לשינויים נקודתיים בעריכה, באם יש רצון בכך. אני מציע את השירות הזה לסרטים בכל שלב עריכה, בכל ז׳אנר או סוגה, עלילתי ו.או דוקומנטרי.

פגישת יעוץ והכוונה כללית

יש לך רעיון ואת.ה לא יודע.ת איך להתחיל? התחלת משהו ואת.ה כל הזמן תקוע.ה? מתלבט.ת בין מספר פרוייקטים? בפגישה נוכל לדבר על כל מה שעל ליבך. זו פגישת אימון לכל דבר, אבל מכוונת מטרה ועניינית.

איך זה עובד?

 

לקבלת ייעוץ יש לשלוח מייל עם תיאור קצר של הפרוייקט, מצבו, וזמינות בשבועות הקרובים. בהתאם לפניות נתאם פגישה.

לאחר תיאום הפגישה ניתן להעביר לי את החומרים הרלוונטיים. 

תנאים כלליים:

  • התשלום יתבצע בכפוף לחשבונית באמצעות העברה בנקאית לגרמניה או פייפאל, לפני המפגש או מקסימום שבועיים לאחריו.

  • אם אני חש שאני לא אוכל לתת לך את הייעוץ המתאים, אגיד זאת מראש ולא אגבה תשלום. אני שומר את הזכות לסרב לתת את שירותי בכלל סיבות ששמורות עימי. 

  • אני לא מציע שירותי הכנה להגשה לקרנות, כי גם תסריט מצויין לא מהווה הבטחה למימון. כן אוכל לסייע בלהנחות בכיוון.

  • כל העצות והרעיונות שאני יכול לתת מבוססים על טעמי האישי בלבד ואינם מהווים אמת מוחלטת. אין כזאת.

מתלבטים.ות? שוקלים.ות? צרו קשר.

תעריפים:

ייעוץ תסריטאי:

סינופסיס או טריטמנט עד 5 עמודים - 445 ש״ח

סינופסיס או טריטמנט 6-10 עמודים - 850 ש״ח

סינופסיס או טריטמנט 10-20 עמודים - 1450 ש״ח

תסריט לפיצ׳ר - 1950 ש״ח

קונספט או בייבל לסדרה עד 10 עמודים - 1450 ש״ח

קונספט או בייבל לסדרה עד 20 עמודים - 1950 ש״ח

תסריט לסרט קצר - 445 ש״ח

* ליווי שלם של תסריט משלב הרעיון הראשוני לדראפט ראשון - צור.י קשר. 

* התעריף הוא לפגישה של בין שעה לשעתיים שמתבצעת לאחר קריאת החומרים הרלוונטיים.

 

ייעוץ עריכה:

סרט קצר - 445 ש״ח

פיצ׳ר עלילתי או דוקומנטרי -1950 ש״ח


שיחת ייעוץ כללית (שעה-שעה וחצי): 445 ש״ח

bottom of page