top of page

אופיר ראול גרייצר הוא במאי, תסריטאי ועורך (״האופה מברלין״, ״אמריקה״), זוכה 16 פרסים בינלאומיים. כיהן כשופט בתחרות הראשית לפיצ׳רים בפסטיבל המבורג, כלקטור ראשי בפרס NDR של האקדמיה הגרמנית לקולנוע, וכמנטור האמנותי הראשי בקרן הקולנוע של הנגב. הוזמן להיות מרצה אורח באטלייה של האקדמיה לקולנוע של באדן-וורטנברג, אוניברסיטת קולומביה בניו-יורק ואוניברסיטת ווסלין בקונקטיקט. 

אני מציע שירותי ייעוץ והכוונה אינדיבדואלים ליוצרים שנמצאים בתהליכי פיתוח, כתיבה, הכנה או עריכה של יצירה אודיו-ויזואלית (קצר, פי׳צר או סדרה) - יעוץ תסריט, יעוץ עריכת תמונה או יעוץ אישי כללי. 

יעוץ תסריט

אם בשלב רעיון ראשוני, סינופסיס, טריטמנט או דראפט מספר מי-יודע-מה, העבודה שלי איתך מכוונת ליצירת או מציאת מהלך רגשי נכון וחכם עם התייחסות למבנה, דמויות ובניית העולם של הפרוייקט, מסחרי או אישי. בנוסף, אתייחס אל אלמנטים חיצוניים אל התסריט כמו החלטות בימוי, עבודה עם מגבלות ספציפיות, פוטניצל סיפורי ועוד. שמח לעבוד מול צוותים של תסריטאי-במאי, תסריטאי-מפיק וכה׳. 

 

הדגש שלי הוא להתייחס קודם כל אל היצירה שלך כדי להבין את הסיפור שאת.ה רוצה לספר, הסיפור שהוא הכי נכון לך ולאמת שלך. זאת מתוך כוונה לעזור לך לתרגם את הרגשות, התחושות והאמירה שלך כיוצר.ת אל תוך היצירה שלך. אני לא אנסה לכפות עלייך לספר סיפור אחר, אך הייעוץ שלי יכול להוציא אותך מאיזור הנוחות, לאתגר ולהפתיע - לעיתים זה בדיוק מה שצריך לקרות כדי לקחת את היצירה שלך לשלב הבא. לתפיסתי, אין שיטה אחת נכונה לעבוד, ולכן אני לא מוכר ״שיטת מצליח״. ישנה מסורת מפוארת של סיפור סיפורים עליה מושתתת רוב העשייה, אך לעיתים דווקא שבירת החוקים הקיימים מביאה למקום יותר מעניין, נכון ומרגש. הכל תלוי בך. 

 

הגישה שלי נובעת מתוך ניסיוני ותפיסתי כיוצר. למרות ששירתי כלקטור ושופט במגוון מסגרות, אני לא מתיימר להיות ״מומחה״ על סמך נסיוני. אני רואה את הדברים מתוך נקודת מבט יצירתית של במאי-תסריטאי. 

 

אני מציע ייעוץ כנה וחסר פשרות לגבי היצירה והפוטנציאל שלה, טיפים פרקטיים, נתינת כלים ספציפיים לכתיבה, מציאת פיתרונות עלילתיים, תחקיר והיכרות עם הדמויות, ולעיתים גם אוזן קשבת והחדרת מוטבציה. כי לעיתים גם את זה צריך.

אם אינך מרוצה מהמפגש שלנו, אשמח לתת לך החזר חלקי.

 

ייעוץ עריכה

סרטים בשלב ראף קאט בכל ז׳אנר או סוגה, עלילתי ו.או דוקומנטרי אני מציע צפייה, ניתוח המבנה והסיפור, ושיחה בעקבות הצפייה. היעוץ יהיה הן בהיבט הסיפורי והרגשי, והן בהיבט היצירתי-טכני, עם התייחסות לאלמנטים נוספים כגון עיצוב פסקול, שימוש במוסיקה וגרפיקות. לאחר השיחה תועבר רשימת הצעות קונקרטיות לשינויים נקודתיים בעריכה, באם יש רצון בכך. 

פגישת יעוץ והכוונה כללית

יש לך רעיון ואת.ה לא יודע.ת איך להתחיל? התחלת משהו ואת.ה כל הזמן תקוע.ה? מתלבט.ת בין מספר פרוייקטים? בפגישה נוכל לדבר על כל מה שעל ליבך. ניתן להגדיר זאת כפגישת קואצ׳ינג לכל דבר, אבל מכוונת מטרה ועניינית.

איך זה עובד?

 

לקבלת ייעוץ יש לשלוח מייל עם תיאור קצר של הפרוייקט, מצבו, וזמינות בשבועות הקרובים. בהתאם לפניות נתאם פגישה.

לאחר תיאום הפגישה ניתן להעביר לי את החומרים הרלוונטיים. 

תנאים כלליים:

  • התשלום יתבצע בכפוף לחשבונית באמצעות העברה בנקאית לגרמניה או פייפאל, לפני המפגש או מקסימום שבועיים לאחריו.

  • אם אני חש שאני לא אוכל לתת לך את הייעוץ המתאים, אגיד זאת מראש ולא אגבה תשלום. אני שומר את הזכות לסרב לתת את שירותי בכלל סיבות ששמורות עימי. 

  • אני לא מציע שירותי הכנה להגשה לקרנות, כי גם תסריט מצויין לא מהווה הבטחה למימון. כן אוכל לסייע בלהנחות בכיוון.

  • כל העצות והרעיונות שאני יכול לתת מבוססים על טעמי האישי בלבד ואינם מהווים אמת מוחלטת. אין כזאת.

מתלבטים.ות? שוקלים.ות? צרו קשר!

תעריפים:

ייעוץ תסריטאי:

סינופסיס או טריטמנט עד 5 עמודים - 500 ש״ח

סינופסיס או טריטמנט 6-10 עמודים - 8000 ש״ח

סינופסיס או טריטמנט 10-20 עמודים - 1500 ש״ח

תסריט לפיצ׳ר - 2000 ש״ח

קונספט או בייבל לסדרה עד 10 עמודים - 1500 ש״ח

קונספט או בייבל לסדרה עד 20 עמודים - 2000 ש״ח

תסריט לסרט קצר - 450 ש״ח

* ליווי שלם של תסריט משלב הרעיון הראשוני לדראפט ראשון או שני - צור.י קשר לפרטים נוספים. 

* התעריף הוא לפגישה של בין שעה לשעתיים שמתבצעת לאחר קריאת החומרים הרלוונטיים.

 

ייעוץ עריכה:

סרט קצר - 500 ש״ח

פיצ׳ר עלילתי או דוקומנטרי -2000 ש״ח


שיחת ייעוץ כללית (שעה-שעה וחצי): 450 ש״ח

bottom of page